KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688482

nr 1468 8482

Charles Sjöholm

(f. 1933), Sverige

Oljemålning, "Västgöta nation". Signerad. Olja på pannå, 44x31, yttermått inklusive ram: 54x41 cm

Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

500 kr

tisdag 24 maj 2022
kl 20:43:53

23/5 17:11:36 1      Vinnande bud

Charles Sjöholm

Läs mer om Charles Sjöholm